ТЪЖНА НОВИНА

Градина: Варна
Дата на публикуване: 21.06.2026 г.

IN MEMORIAM

На 20 юни 2026 г. ни напусна доц. д-р Антоанета Петрова – дългогодишен директор на Ботаническата градина при Българската академия на науките, изтъкнат ботаник и уважаван учен.

Доц. д-р Антоанета Петрова посвещава голяма част от професионалния си път на Ботаническата градина при БАН. Нейната научна дейност и работата ѝ като директор допринасят за утвърждаването на институцията като значим научен и образователен център.
Общността на българските ботаници се разделя с един от своите уважавани учени, чиито изследвания и принос оставят значима следа в изучаването и опазването на българската флора.

Екипът на Университетските ботанически градини при Софийския университет „Св. Климент Охридски“ изразява искрени съболезнования към семейството, близките и колегите от Ботаническата градина при БАН.

Поклон пред светлата ѝ памет!
 

Автор: ДМ УБГВн