
IN MEMORIAM
На 20 юни 2026 г. ни напусна доц. д-р Антоанета Петрова – дългогодишен директор на Ботаническата градина при Българската академия на науките, изтъкнат ботаник и уважаван учен.
Доц. д-р Антоанета Петрова посвещава голяма част от професионалния си път на Ботаническата градина при БАН. Нейната научна дейност и работата ѝ като директор допринасят за утвърждаването на институцията като значим научен и образователен център.
Общността на българските ботаници се разделя с един от своите уважавани учени, чиито изследвания и принос оставят значима следа в изучаването и опазването на българската флора.
Екипът на Университетските ботанически градини при Софийския университет „Св. Климент Охридски“ изразява искрени съболезнования към семейството, близките и колегите от Ботаническата градина при БАН.
Поклон пред светлата ѝ памет!